Yan Yağları Eritme

Yan Yağları Eritme

Yan yağları eritme, özellikle fast food gibi tuzlu ve yağlı yiyeceklerin popüler olduğu son yıllarda, gencinden yaşlısına birçok insanın önemli problemlerinden biri haline gelmiştir. Kilo problemi olan insanlarda, yan karın yağları, giydikleri elbiseden kendini çok belli eden ve kişiye aşırı rahatsızlık veren karın yağlarıdır. Eğer düzensiz ve dengesiz beslenmeye devam edilirse yan yağlar hızla büyür, göbek bağlarıyla birleşerek bir bel simidinin oluşmasına yol açar ve yağları eritme işi oldukça zorlaşır. Bu sebeple yapılabilecek en iyi şey, yan yağlarınızın büyüdüğünü fark ettiğiniz andan itibaren dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmaktır.

Yan Yağları Eritmede Beslenmenin Önemi
Yan yağları eritmek için öncelikle dengeli ve kaliteli beslenmeniz şart. Yanlış bir algıyı düzeltelim. Kaliteli beslenmek için çok para harcamanıza gerek yok. Karbonhidrat ve yağ tüketimini kontrol altına almak, özellikle geceleri kalori oranı yüksek yiyecekler tüketmemek ve protein odaklı beslenmek kaliteli beslenmenin temel kurallarıdır. "Artık çok geç, göbeğimin etrafında bir bel simidi oluştu bile!" diyorsanız dengeli beslenmenin ötesinde beslenme alışkanlıklarınıza zayıflamanızı kolaylaştıracak eklemeler yapabilirsiniz. Örneğin yağ yakımını hızlandıran içecekler:
Kahve: Kahve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştıran ve iştah kesen harika bir içecek. Ayrıca içerdiği kafein size tok hissettirir ve mutlu hissetmenizi sağlar. Ancak kahvenize şeker, tatlandırıcı vb. doğal olmayan hiçbir ürün eklememelisiniz.
Maydanoz suyu: Zengin vitamin ve mineral yapısıyla maydanoz, vücudunuzdaki toksinleri atmanıza, kilo kaybetmenize önemli derecede katkısı olan bir ot türü.
Nane çayı: Aynı maydanoz gibi vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olan nane, iştahı baskılar ve midenizi temizler.
Zencefil çayı: Zencefil termojenik bir maddedir. Vücut ısınızı yükselterek sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Yan yağları eritmede başarılı olabilmek için yediğiniz yiyeceklerin sizi tok tutması ya da sindirim sisteminizi hızlandırması önemli. Bu yiyeceklere bazı örnekler verebiliriz:

Armut: Yüksek oranda lif içeren armut, içerdiği az miktar kalori ile sizi tok tutarak zayıflamanızı kolaylaştırabilir.
Muz: Yediğinizde tokluk hissi veren önemli bir meyvedir. İçerdiği birçok vitamin türü birlikte çalışarak sindirim sisteminizi düzene sokmaya yardımcı olur. Ayrıca 1 adet muz, günlük lif ihtiyacınızın %10'unu karşılar.
Greyfurt: Bilinen birçok faydasının yanında greyfurt metabolizmanızı hızlandırarak gün içinde daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.
Bitter çikolata: Sindirimi yavaşlatıp bir yandan da metabolizmayı hızlandıran çok faydalı bir yiyecek. Böylece daha hızlı bir metabolizmayla günde tek bir öğün ile kendinizi daha fazla tok hissedeceksiniz. Ayrıca bitter çikolata vücuttaki kötü kolesterol miktarını düşürmede oldukça faydalı.
Yulaf ezmesi: İçerdiği yüksek lif oranıyla sizi tok tutmaya yardımcı olan önemli bir besin kaynağı olan yulaf daha fazla yağ yakmanızı ve metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlar.

Yan Yağları Eritme İçin Yapılabilecek Egzersizler
Beslenmenin yanında yaptığınız egzersizlerin de yan yağlarınızı eritmede ciddi anlamda faydalı olduğunu göreceksiniz. Şimdi bu egzersiz türlerinden bazı örnekler verelim.
UYARI: Egzersizlere başlamadan önce 15-20 dk ısınma hareketleri yapmanız sakatlanmaları önlemek açısından oldukça önemlidir.

Dirsek Diz Egzersizi: Bu egzersiz yan karın ve yan yağlarınız için oldukça etkilidir. Evde kolaylıkla hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Bu hareketi yapabilmek için öncelikle yere sırt üstü uzanın. Kollarınızı başınızın arkasında birleştirin. Daha sonra bir dizinizi karnınıza doğru çekin. Karnınızı sıkarak başınızı hafif yukarı doğru kaldırın ve dirseğinizi dizinize değecek kadar yaklaştırın. Dirseğinizi bükmeden gövdenizi kullanarak bunu yapmanız önemli. 10 tekrarla 2'şer set başlangıç için ideal.
Oturarak Sopa Yardımı ile Dönme Egzersizi: Bu hareket için ihtiyacınız olan tek şey bir sopa. Yumuşak bir zemine oturun. Elinize bir sopa alın ve onu boynunuzun arkasına yerleştirerek ellerinizi uç kısımlarına koyun. Sadece karın kaslarınızı kullanarak dik bir şekilde vücudunuzu sağınıza doğru mümkün olduğunca çevirin. Daha sonra bunu tersi istikamette yapın. Gittikçe hızlanarak hareketi daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Bu hareketi 20 tekrar ile 3'er set yapabilirsiniz.
Ağırlık ile Yanlara Eğilme Egzersizi: Bir elinize orta ağırlıkta bir dumbıl alın. Bacaklarınızı iki yana açın. Diğer elinizi başınızın arkasına koyun. Dambılı tutan elinizi bacağınıza yaslayarak yavaşça dizinize doğru indirip sonra tekrar doğrulun. Bu hareketi yaparken sadece karın kaslarınızı kullanın. Daha sonra aynı hareketi diğer elinizle yapın. Bu egzersizi 10-15 tekrarla 3'er set yapabilirsiniz.
Dağa Tırmanma Egzersizi: Bu hareket vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırdığı gibi yan karın kaslarınız için mükemmeldir. Hiçbir malzeme gerektirmeden yapılabilir. Öncelikle yüzünüz yere bakacak şekilde şınav çekiyormuş gibi pozisyon alın. Elleriniz gergin, beliniz ve kalçanız düz durumda olmalıdır. Sonra bir bacağınızı karnınıza doğru getirip bir saniye bekletin ve diğer bacağınıza geçin. Hareketinizi gittikçe hızlandırın ve koşu temposunda bacaklarınızı zorlayın. Böylece yan yağlarınızı daha fazla eritebilirsiniz.
Son Güncelleme : 30.03.2021 18:39:22
Yan Yağları Eritme ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Yan Yağları Eritme Yorumları

şifre Kırmızı sayı

0 Yorum Yapılmış "Yan Yağları Eritme"

Kayıtlı yorum bulunamadı ilk yorumu siz ekleyin
Baldır Yağları Nasıl Eritilir
Baldır Yağları Nasıl Eritilir
Baldır yağları nasıl eritilir, Baldırlar vücudumuzda çok zor yağlanan yerler olmasından ötürü, bu bölgede oluşan yağların verilmesi de çok zordur. Birçok kadının kabusu gibi olan bu baldır yağları ergenlik döneminde aşırı kilo alımından, veya hamilel...
Erkeklerde Meme Eritme
Erkeklerde Meme Eritme
Erkeklerde meme eritme, enaz kadınlar kadar erkeklerde bazı bölgesel yağlardan oldukça şikayetçidirler ve bu rahatsız edici durumdan biran önce kurtulmak için farklı çözüm yolları arayışına girerler. Erkekler her ne kadar bayanlara göre biraz daha di...
Mide Eritme
Mide Eritme
Mide Eritme, Yediğimiz yemeklerin toplandığı ve parçalanarak bağırsaklara gönderildiği alan dediğimizde hemen aklımıza mide ve karın bölgesi gelmektedir. Özellikle kilo verme işlemlerinde en çok yok olmasını istediğimiz kısımlardan biri de yine miden...
Göğüs Yağları Eritme
Göğüs Yağları Eritme
Göğüs yağları eritme; göğüs yağları sorunu bayanlardan çok erkeklerin yaşadığı ve rahatsızlık duyduğu bir sorundur. Bazı kişiler kilolu olmasa bile göğüslerinde yağlanmalar olabilmektedir. Göğüs yağları sorunu bayanlarda çok sık rastlanılmadığı için ...
Bacak Kası Eritme
Bacak Kası Eritme
Bacak kası eritme, Bacak kası problemi sıklıkla bayanlarda görülen bir sorundur. Sonuç alabilmek için yapmanız gereken her ikisini diyet ve egzersizi düzenli olarak yapmaktır. Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve yürüyüşün hiçbir zararı olmadığına...
Erkek Basen Eritme
Erkek Basen Eritme
Erkeklerde basen eritme, Erkeklerde basen eritme kadınlarda rastlanılan kadar sık değildir. Vücutta en büyük kas içeren yerlerden birisi basen bölgesidir. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait olan bölgedir. Çünkü bu bölgede yağ dokusu fazla bu...
Ayva Göbek Nasıl Eritilir
Ayva Göbek Nasıl Eritilir
Ayva Göbeği Nasıl Eritilir, Ayva göbeğini vermek için hem diyet yapmalıyız, hemde spor yapmanız gerekir. Ayva göbeğinizi diyetle verebilirsiniz fakat kısa sürede tekrarlar. Ayva göbeğinizi tekrar olmaması için diyetle beraber spor da yapmalısınız. A...
3 Günde Göbek Eritme
3 Günde Göbek Eritme
3 günde göbek eritme, bir çok kişinin uzun uğraşlar, aç kalarak yapılan diyetler, fazla sık yapılan sporla sağlık sorunları yaşadığı ancak göbek ve göbek yağlarından kurtulamadığı bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Göbek çabuk ve hızlı bir şekild...
Erkeklerde Kalça Eritme
Erkeklerde Kalça Eritme
Erkeklerde Kalça Eritme, Erkeklerde kalça ve göbek bölgesinin yağlarını eritmek pek kolay değildir. Erkeklerde kalça eritmek normal bir diyetle, egzersizle kolay olmaz kalça bölgesinin yağlarını eritmek diğer bölgelere göre daha zordur. Erkeklerin...
Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir
Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir
Alt karın yağları nasıl eritilir, sorusunun cevabı özellikle güzel vücuda sahip olmak isteyen kişiler arsında merak konusudur. Kadın veya erkek hiç fark etmez, pek çoğumuzun vücudumuzda en çok şikayet ettiği bölgelerden biri alt karın bölgesinde biri...
Basen Eritme Aletleri
Basen Eritme Aletleri
Basen Eritme Aletleri; kadınların, özellikle de ülkemiz kadınlarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de büyük kalça ve basen sorunudur. Kalça ve basen bölgesinin güzel şekilli olmasının, kadın vücuduna estetik kazandırdığı bir gerçektir. Kadınlar...
1 Ayda Basen Eritme
1 Ayda Basen Eritme
1 ayda basen eritme; Fazla kilolar bayan erkek tüm insanların problemleridir. Fakat basen fazlalıkları genelde bayanları ilgilendiren bir sorundur özellikle yaklaşan yaz ayların deniz ve havuz kenarlarında fit bir vücutla salınmak tüm bayanların orta...

 

Baldır Yağları Nasıl Eritilir
Erkeklerde Meme Eritme
Mide Eritme
Göğüs Yağları Eritme
Bacak Kası Eritme
Erkek Basen Eritme
Ayva Göbek Nasıl Eritilir
3 Günde Göbek Eritme
Erkeklerde Kalça Eritme
Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir
Basen Eritme Aletleri
1 Ayda Basen Eritme
Eritme
1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri
Simit Bölgesi Eritme
Basen Kalça Eritme
Vücuttaki Yağlar Nasıl Eritilir
İç Bacak Eritme
Erkekte Göğüs Eritme
Peynir Eritmesi
Baldır Eritme Hareketleri
Bel Bölgesi Yağları Eritme
Bacak İçi Eritme
Sırt Eritme Hareketleri
Yanak Eritme
Ebru Şallı Göbek Eritme Hareketleri
Hızlı Basen Eritme
Göbek Eritme Kürü
10 Günde Göbek Eritme
Baldır Eritme
Popüler İçerik
Eritme
Eritme
Eritme, sağlık alanında vücudumuzdaki belirli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak için kullanılır. Kalça eritme, bacak eritme, göbek eritme, kol er...
1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri
1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri
1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri, Herkesin doğasında mükemmel bir vücuda sahip olmak vardır. Göbek ise, kadının doğasına aykırıdır. Çünkü güzellik ...
Simit Bölgesi Eritme
Simit Bölgesi Eritme
Simit Bölgesi Eritme, Adından da anlayacağımız gibi simit bölgesi aslında yan karın bölgesinin simit gibi yanlara doğru yağlanma yapmasıdır. Bu durum ...
Basen Kalça Eritme
Basen Kalça Eritme
Basen Kalça Eritme, kadınların en sık yaşadıkları kilo problemlerinden biridir. Ülkemizde kadınların büyük çoğunluğu armut tipi denilen beden yapısına...
Vücuttaki Yağlar Nasıl Eritilir
Vücuttaki Yağlar Nasıl Eritilir
Vücuttaki yağlar nasıl eritilir, kilo verirken asıl önemli olan kas dokusuna zarar vermeden zayıflamaktır. Bu her zaman sağlıklı olan bir yöntemdir. D...
İç Bacak Eritme
İç Bacak Eritme
İç Bacak Eritme, Kim daha sıkı ve estetik bir görünüm kazanmak istemez ki. Elbette tüm kadınların hatta tüm kadın ve erkeklerin fiziksel olarak güzel ...
Erkekte Göğüs Eritme
Erkekte Göğüs Eritme
Erkekte Göğüs Eritme, birçok erkekte görülen erkek göğüs bölgesinde oluşan yağlanmalar görülmektedir. Erkek kilo almaya başladığı anda hemen göğüs böl...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Baldır Yağları Nasıl Eritilir
Erkeklerde Meme Eritme
Mide Eritme
Göğüs Yağları Eritme
Bacak Kası Eritme
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022